Hedef Matbaa
BlogTeşekkür Kartınıza Yazabileceğiniz En Yaratıcı Yazı Önerileri

Teşekkür Kartınıza Yazabileceğiniz En Yaratıcı Yazı Önerileri

Teşekkür, yardımını gördüğümüz kişiye minnet göstermenin en kıymetli yoludur. İçten gelen kısa bir şükran mesajı, karşınızdakine verdiğiniz değeri temsil eder. Bu kişiler uzakta olduğunda veya onlara sürpriz yapmak istediğinizde teşekkürünüzü bir kartla iletebilirsiniz. Bu kartı aldığınız bir hediyeye, çikolataya veya çiçeğe iliştirmeniz ya da tek başına göndermeniz mümkündür.

Sevdiklerinize teşekkürünüzü sunmak için Hedef Matbaa’nın tebrik kartı örneklerini inceleyebilirsiniz. Özel kesim, renkli veya zarflı tebrik kartları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu kartın içine ne yazacağınızı düşünüyorsanız örnek teşekkür mesajlarından ilham almanız mümkündür. Farklı kişilere göndereceğiniz teşekkür kartı yazılarına bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Samimi ve İçten Gelen Teşekkür Mesajları

Samimiyet ve içtenlikle yazılmış bir teşekkür mesajı, duygusal bağları güçlendirir. Örneğin dosta teşekkür mesajı yazarken samimi bir dil kullanmanız mümkündür. Teşekkür kartı yazılarının hitap ile başlaması tercih edilir. Özellikle isim kullanımı önemlidir. Çünkü kişinin kendi ismi, âdeta duymayı en sevdiği kelimedir ve psikoloji üzerinde büyük bir yere sahiptir. Bir kişiye ismiyle hitap etmeniz ona duyduğunuz ilgi ve saygıyı da gösterir. Ancak kart gönderdiğiniz kişiyle aranızda özel bir isim veya lakap varsa hitap etmek için onu da kullanabilirsiniz.

Samimi bir teşekkür mesajında duygusal dil kullanımı da önemlidir. Yazacağınız mesajda kişisel duygularınızdan mutlaka bahsetmelisiniz. Böylece karşınızdaki kişi, duyduğu teşekkürün sıradan ve zoraki olmadığını anlar. Hatta tam olarak ne için teşekkür ettiğinizi bildirirseniz gördüğünüz iyiliği içtenlikle kucakladığınız hissini karşı tarafa geçirebilirsiniz.

Sevgiliye teşekkür mesajı yazarken yine bu içten ve duygusal dili tercih etmeniz mümkündür. Mesajın başında sevgilim ve aşkım gibi ifadelerin yanı sıra özel bir hitap şekli kullanabilirsiniz. Mesajın içeriğinde ise yalnızca spesifik bir konuda değil, hayatınıza kattığı her şey için şükranlarınızı iletmeniz onu mutlu edecektir. Mesajı bitirirken onu her zaman yanınızda istediğinizi bildirebilir veya sevginizi anlatmanın farklı bir yolunu bulabilirsiniz.

Eğlenceli ve Neşeli, Tebessüm Ettirecek Teşekkür Yazıları

Arkadaşa teşekkür mesajı yazarken eğlenceli ve neşeli bir imaj yaratılması tercih edilir. Bunun için pozitif ve canlı bir dil kullanmanız gerekir. Resmiyetten ve kalıplaşmış ifadelerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Ancak saygı sınırlarını aşmamanız tavsiye edilir. Mesaj içeriğinde alıcıyla aranızda geçen bir olaya, espriye, hatıraya veya gelecek planlarınıza atıfta bulunabilirsiniz. Böylece teşekkür borçlu olduğunuz kişi, kendini özel hissedecektir.

Neşeli teşekkür kartı yazılarını çok samimi olmadığınız fakat yakınlaşmak istediğiniz insanlara da gönderebilirsiniz. Bu durumda herkes tarafından bilinen ve ötekileştirici olmayan esprileri kullanmanız mümkündür. Örneğin hediye için teşekkür mesajı yazarken popüler bir dizi / film repliğini uyarlayabilirsiniz. “Hayat bir kutu çikolata gibidir. İçinden ne çıkacağını asla bilemezsin.”, sürpriz hediyeye teşekkür mesajı yazmanın tebessüm ettirecek bir yoludur.

Resmî ve İş Hayatına Özel Profesyonel Teşekkür Mesajları

Profesyonel teşekkür mesajı yazarken kısa ve sade bir anlatımı tercih etmeniz gerekir. Unvan içeren saygıdeğer bir hitap ile başlayabilirsiniz. Teşekkür sebebinizi ve ne kadar minnettar olduğunuzu belirterek devam edebilirsiniz. Bu noktada mecazî ifadelerden uzak durmanızda fayda vardır. Ardından saygılarımla veya sevgilerimle gibi veda ifadelerini ya da iyi dilek cümlelerini kullanabilirsiniz. Mesajın sonuna tam adınızı ve gerekirse hatırlanmanızı kolaylaştıracak bir ipucunu eklemeyi unutmayın. Bu formül, kısa teşekkür mesajı yazarken işinize yarayacaktır.

Örneğin hizmet teşekkür yazısı, kısa tutulması gereken mesajlar arasındadır. Öğretmene, avukata veya doktora teşekkür mesajı, kısa yazılırsa profesyonel bir imaj çizer. İmajınızı daha profesyonel göstermek için Hedef Matbaa’daki kağıt çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Böylece mesajınızı kişiselleştirmeniz mümkün olur.

Doğum Günü, Yıldönümü ve Özel Günler için Teşekkür Mesajları

Teşekkür mesajınızı kişinin özel gününde iletmek için saklamanız da mümkündür. Bu durumda teşekkür ve minnet yazısına iyi dileklerinizi de ekleyebilirsiniz. Mesajınızı biraz uzatabilir ve nispeten sevecen bir dil kullanabilirsiniz. 

Doğrudan özel gün için hazırlayacağınız teşekkür kartı yazılarının anlamlı olmasına özen gösterebilirsiniz. Doğum günü veya yıl dönümleri için beraber geçirdiğiniz süreyi belirterek alıcıya senelerdir hayatınızda olduğu için teşekkürlerinizi sunabilirsiniz. Bayramlarda, yılbaşlarında ve meslek günlerinde de sevdiklerinize teşekkür mesajı iletmek için Hedef Matbaa’yı tercih edebilirsiniz. 

 

Post a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir