Hedef Matbaa
BlogYeni Kurulan Şirketlerin Baskı İhtiyaçları

Yeni Kurulan Şirketlerin Baskı İhtiyaçları

Kuruluş aşamasındaki şirketler, tanıtım süreçlerine belli bir miktara kaynak ve efor harcamak durumundadır. Bu noktada önem taşıyan unsurlardan biri de matbaa ve baskı işlemleridir. Sektöre yeni atılmış şirketlerin baskı ihtiyaçları hakkında fikir sahibi olmak için okumaya devam edebilirsiniz. 

İlk İzlenimde Etkileme: Profesyonel Kartvizit ve Kurumsal Kimlik Tasarımları

Geçmişten günümüze unutulmadan ulaşabilmiş markaların ortak özelliği kurumsal kimlik tasarımlarıdır. Tıpkı logo gibi kartvizitler de ilk izlenimde etkileme noktasında değerlidir. Gözlerinizi kapatıp ünlü markalardan birini düşündüğünüzde muhtemelen zihninizde o markaya ait bir renk, ikon, şekil ya da yazı karakteri beliriyordur. Markalaşmak ve sektörde uzun süre ayakta kalmak için etkili bir kurumsal kimlik oluşturmak gerekir. 

Kurumsal kimliği inşa ederken kartvizitlerin gücünden yararlanabilirsiniz. Şirketiniz için yaptırdığınız kartvizitin şirket vizyonuna uygun olması, doğru renkleri, tasarımı ve yazı karakterini içermesi önemlidir. İşte bir kartvizit için olmazsa olmazlar;

  • İsim
  • Unvan
  • Adres
  • İletişim Bilgileri

Etkili bir iletişim cümlesi, slogan ve fotoğraf gibi detaylar da müşterileri harekete geçirme noktasında yardımcı olacaktır. 

Tanıtım Broşürleri: Şirket İmajınızı Kağıda Taşıyın

Tanıtım broşürleri, bilhassa outdoor reklam çabaları için pratik ve ekonomik bir yoldur. Yeni başlayan bir şirket için adını duyurmanın en kolay yollarından biri marka imajına uygun broşürlerle “buradayız” mesajı vermektir. Broşürler yeni kurulan şirketlerin baskı ihtiyaçları listesinde baş sıradadır.

Her ne kadar televizyon, internet ve radyo reklamcılığı gibi kavramlar yaygınlaşsa da broşürün pazarlama için yeri değişmemiştir. Broşürlerin iş dünyası için hala önemli olmasının nedeni, baskılı pazarlama için vazgeçilmez bir ürün olmasıdır. Yeni kurulan bir işletme için broşür basılır ve dağıtılırsa hedef kitleyi bulmak kolaylaşacaktır. 

Marka Sadakati Oluşturma: Promosyon Ürünleri ile Yeni Şirketinizi Tanıtın

Küçük veya büyük fark etmeksizin her şirket için promosyon ürünleri kullanılması gerekir. Ancak günümüzde bunun önemini kavrayamayan birçok şirket vardır. Kurumsal baskı ihtiyaçları arasında olan promosyon ürünleri için “markanın sesi” demek yerinde olacaktır. Üstelik promosyon ürünleri yalnızca müşteriler üzerinde değil şirket çalışanları üzerinde de olumlu etki yaratır. 

Magnet, bardak, kalem, defter, ajanda ve defter gibi promosyon ürünleri marka bilinirliğini artırma noktasında önemli rol oynar. Üstelik promosyon kapsamına giren ürünler günlük hayatta sıkça kullanılan eşyalardır. Bu da şirketin daha fazla insana ulaşması, bu insanların müşteri olması, daha fazla kâr sağlanması ve sonuç olarak pazarda daha büyük pay alınması gibi sonuçlar sunar. 

Etkili Afiş ve Posterler: Hedef Kitlenizi Yakalayın

Yeni kurulmuş işletmelerin baskı ihtiyaçları arasında afiş ve posterler de vardır. Çağımızda geniş kitlelere kısa sürede ulaşmak kolay olsa da yoğun rekabet ortamında kârlı çıkmak zor. Kitlelere doğru zamanda, doğru yerde, doğru mesaj ile ulaşmanın yolu birden fazla reklam çalışması yapmaktan geçer. 

Özellikle yeni kurulan bir şirketin outdoor ortamlarda afiş ve posterlerini görecek sayısız insan vardır. Sektöre yeni atılmış bir markanın hedef kitlesiyle etkileşim kurma bakımından doğru stratejileri belirlemesi gerekir. Örneğin yoldan rastgele geçen bir insan gördüğü afişin tasarımına dikkat eder ve bundan etkilenebilir. Bu da yeni bir markanın sesini duyurması için küçük ancak önemli bir adımdır. 

Ofis Huzuru: Özel Tasarlanmış Şirket Logosu ve Ofis Malzemeleri

Şirketlerin baskı ihtiyaçları arasında o firmayı temsil eden ofis malzemeleri vardır. Markaya ait özel olarak tasarlanmış logonun bulunduğu malzemeler, çalışan bağlılığını arttırma noktasında kritik öneme sahiptir. Firma logosu, bir şirketin kurumsal kimliğini yaratma yolunda en önemli görsel malzemedir. Bu nedenle firmanın logosunun tüm ofis malzemelerinde yer alması gerekir. 

Kalem, ajanda, mouse pad, sunum dosyası, bloknot, ajanda, masa takvimi ve duvar saati gibi ofis malzemelerinde kurumsal baskılara yer vererek markanızın gelişimini destekleyebilirsiniz. 

Post a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir